Європарламент схвалив скасування мит для України

Євросоюз – найважливіший торговий партнер України, на частку якого у 2021 році припадало понад 40% із загального обсягу торгівлі товарами.

 
Європейський парламент підтримав скасування на один рік імпортного мита ЄС на весь український експорт, щоб підтримати економіку країни. «За» проголосували 515 депутатів, «проти» – 32, 11 утрималися, повідомляє сайті ЄП у четвер, 19 травня.
 
«Сьогодні ми маємо показати, що наша підтримка України є абсолютною, непохитною та необоротною, реалізуючи ці безпрецедентні заходи з лібералізації торгівлі. Слава Україні!» – заявила перед голосуванням постійний доповідач по Україні Сандра Калнієте.
 
Вказано, що цей тимчасовий захід є відповіддю на наслідки війни Росії проти України, що обмежує можливості країни для торгівлі.
 
Запропоновані заходи повністю скасують ввізне мито на промислову продукцію, ввізне мито на фрукти й овочі, а також антидемпінгове мито і захисні заходи щодо імпорту сталі терміном на один рік.
 
Наступним кроком має бути публікація рішення в Офіційному журналі ЄС, надалі наступного дня воно набуде чинності.
 
Євросоюз – найважливіший торговий партнер України, на частку якого у 2021 році припадало понад 40% із загального обсягу торгівлі товарами. Водночас Україна була 15-м найбільшим торговим партнером ЄС, на частку якого припадало близько 1,2% із загального обсягу торгівлі ЄС.
 
Нагадаємо, наприкінці квітня Єврокомісія офіційно заявила про ініціативу призупинити на рік дію ввізного мита на весь український експорт в ЄС.
 
Також повідомлялося, що Велика Британія зменшить до нуля тарифи на всі товари з України в рамках угоди про вільну торгівлю.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net