У Греції виявили перший можливий випадок віспи мавп у людини

Вірус проникає через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи, очі, ніс і рот, а також через біологічні рідини.

 
Перший можливий випадок захворювання на віспу мавп виявлено в Греції. Про це в суботу, 21 травня, повідомила грецька Національна організація громадської охорони здоров’я (EODY), пише Proto Thema.
 
Симптоми захворювання виявлено у 29-річного британського туриста, котрий зі своєю супутницею приїхав на відпочинок на острів Кефалонія. У молодої людини – шкірні висипи та інші симптоми, що нагадують віспу мавп.
 
«Йдеться про англійського туриста, який разом зі своєю супутницею, безсимптомною, поміщений у лікарню Атікон, де вони перебувають у палатах з негативним тиском», – сказано в повідомленні.
 
Чоловік поміщений до спеціальної ізольованої палати, як у випадку з COVID-19, для захисту громадського здоров’я.
 
Зразки дослідження направлено в спеціальну лабораторію. Результати аналізів будуть готовими 23 травня, повідомили в EODY.
 
Як раніше повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), наразі підтверджено близько 80 випадків зараження віспою мавп, ще за 50 фахівці проводять розслідування. У ВООЗ наголосили, що «недавні спалахи, повідомлення про які надійшли з 11 країн, є нетиповими, оскільки вони сталися в державах, які не є ендемічними».
 
Віспа мавп – рідкісне вірусне захворювання, що в основному передається людині від диких тварин (гризуни, примати). Симптоми захворювання включають лихоманку, біль голови, м’язові болі, біль у спині, збільшення лімфатичних вузлів, озноб і втому. Можуть також з’являтися висипання на обличчі та інших частинах тіла.
 
Наразі випадки віспи мавп зафіксовано в США, Канаді, Австралії, Іспанії, Португалії, Великій Британії, Франції, Італії, Швеції та Австралії.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net