У Британії вакцинуватимуть геїв та бісексуалів через віспу мавп

Найбільший ризик заразитися мавпячою віспою – у чоловіків, які займаються сексом з іншими чоловіками, які мають кількох партнерів або практикують груповий секс.

 
Управління безпеки здоров’я Великої Британії рекомендувало щеплення Imvanex проти вітряної віспи для гомосексуалів і бісексуалів, оскільки вони перебувають у групі ризику через спалах мавпячої віспи. Про це повідомила прес-служба відомства.
 

 
«Хоча будь-яка людина може заразитися мавпячою віспою, дані про останній спалах показують вищі рівні передачі в сексуальних зв’язках геїв, бісексуалів та інших чоловіків, які мають статеві контакти з чоловіками, але не тільки з ними», — йдеться у повідомленні.
 
При цьому зазначено, що наразі вірус не визначається як інфекція, що передається статевим шляхом, але може передаватися при тісному та інтимному контакті, що відбувається під час сексу.
 
Згідно з рекомендаціями відомства, лікарі тепер можуть пропонувати гомо- та бісексуальним чоловікам вакцину від вітряної віспи, яка надає певний рівень захисту від мавпячої віспи.
 
«Розширюючи коло людей у ​​групі ризику, які можуть отримати щеплення, ми сподіваємося розірвати ланцюг передачі захворювання та стримати його спалах», — заявила керівниця програм імунізації Управління з безпеки здоров’я Мері Рамзі.
 
За останніми даними, у Великій Британії виявили 793 випадки захворювання мавпячою віспою. Загалом у 42 країнах світу їх зареєстрували у понад 2100 осіб.
 
Мавпяча віспа — рідкісне вірусне захворювання, що передається людині від тварин. Вона зазвичай зустрічається у країнах Західної та Центральної Африки. Симптоми захворювання — лихоманка, головний біль і висипання на шкірі, що починається на обличчі і поширюється на решту тіла.
 
Тим часом ВООЗ не бачить необхідності масової вакцинації населення проти віспи мавп. В організації вважають, що контролювати поширення хвороби допоможуть дотримання гігієни та безпечна сексуальна поведінка.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net