Польща закликала ЄС виділити їй гроші на біженців із України
Євросоюз має виділити Польщі кошти на утримання українських біженців, як це було зроблено у 2015 році для Туреччини, заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Польща розраховує на те, що Європейський Союз надасть їй фінансову допомогу для забезпечення всім необхідним численних українських біженців, яких країна прихистила після початку російського вторгнення в Україну. Прецедентом має стати ситуація 2015 року, коли Брюссель направив Туреччині кошти на утримання біженців. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв’ю німецькому таблоїду Bild, опублікованому ввечері в середу, 27 квітня.
За словами політика, його країна «відкрила свої двері та серця» 2,5 мільйона українців, які рятуються від війни. Крім того, Польща допомагає пораненим українським солдатам, зазначив Моравецький. «На це нам необхідні гроші», — наголосив він, додавши, що Євросоюз, однак, поки що не виділив Варшаві на ці цілі «жодного цента». «Ми хочемо справедливого ставлення. Під час останнього напливу біженців Туреччину підтримали мільярдами. Я вважаю, що і ми заслуговуємо зараз на допомогу від ЄС», — заявив Матеуш Моравецький.
Водночас він різко розкритикував колишнього канцлера ФРН Ґерхарда Шредера, який, попри напад Росії на Україну, не готовий піти зі своїх посад в енергетичних компаніях РФ.
На запитання, чи подав би він зараз Шредеру руку, Моравецький відповів: «Ні, нізащо. Його останні заяви свідчать про те, що ця людина нічому не навчилася. У нього немає почуття сорому, докорів сумління. Усі ми бачили страшні картини воєнних злочинів у Бучі, Гостомелі та інших місцях. Той, чия позиція після цього не змінилася, позбавлений пристойності».
Моравецький — про «Північний потік-2»
Коментуючи рішення Берліна законсервувати трубу «Північного потоку-2», ухвалене лише після початку російської агресії проти України, польський прем’єр зазначив: «Цей поворот у політиці Німеччини змусив чекати на себе надто довго (…) У нас, поляків, ніколи не було ілюзій щодо наслідків для політики Кремля. Але я скажу так: краще пізно, ніж ніколи».
Як війна в Україні впливає на економіку Польщі
Джерело: Українська служба DW
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Читайте Korrespondent.net в Google News
Источник: korrespondent.net