Грузія не дозволила розвантаження судна з нафтопродуктами із РФ

У терміналі грузинського порту Батумі перебуває танкер Esen Ka з російськими нафтопродуктами, що підпадають під санкції.

 
У грузинський порт Батумі зайшло судно з російськими нафтопродуктами. Але розвантаження підсанкційного товару було заборонено. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Службу доходів міністерства фінансів Грузії у понеділок, 27 червня.
 
«У порт Батумі судно під турецьким прапором увійшло 26 червня. Встановлена ​​законодавством перевірка виявила, що ні судно, ні його власника не внесено до міжнародного санкційного списку. Відповідно, було надано дозвіл для судна зайти в грузинський порт, щодо чого були надані необхідні роз’яснення Агентством морського транспорту», – зазначили в Службі доходів.
 
Водночас перевірка документів виявила, що розміщені на судні товари є вантажем, призначеним для перевезення в Туреччину, і що вантаж містить нафтопродукти, відправлені компанією, яка є внесеною до міжнародного санкційного переліку.
 
«У зв’язку з наведеним, було відмовлено в розвантаженні і проходженні відповідних митних процедур. Наразі судно під турецьким прапором разом із зазначеним вантажем відпливає з порту Батумі», – додали у відомстві.
 
Раніше грузинський опозиційний телеканал Mtavari повідомив, що в терміналі грузинського порту Батумі перебуває танкер Esen Ka з російськими нафтопродуктами, що підпадають під санкції.
 
Джерело каналу стверджувало, що грузинська сторона має намір змінити походження вантажу і має намір відправити його в Європу як нафтову продукцію з Казахстану, а курирують ситуацію навколо танкера наближені до олігарха Бідзіні Іванішвілі особи – Уча Мамацашвілі і Григол Лілуашвілі.
 

 
Незважаючи на запевнення Тбілісі, що Грузія виконує санкції західних партнерів проти РФ, періодично в ЗМІ з’являється інформація, що росіяни оминають санкції за допомогою Грузії. І контрабандним шляхом постачаються, власне, вантажі військового призначення.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net