НБУ відніс Мегабанк до неплатоспроможних

Кредитно-фінансова організація не привела свою діяльність у відповідність до вимог законодавства, заявив регулятор.

 
Правління Національного банку України віднесло Мегабанк до неплатоспроможних. Про це 3 червня повідомила пресс-служба регулятора.
 
Наголошується, що проблеми у діяльності банку не були викликані запровадженням воєнного стану – вони почалися задовго до початку війни.
 
У НБУ нагадали, що 3 лютого було ухвалено рішення віднести АТ Мегабанк до категорії проблемних. Причинами такого кроку стали суттєві порушення нормативно-правових актів регулятора щодо оцінки кредитного ризику, систематичне кредитування пов’язаних осіб, значний обсяг непрофільних активів на балансі та невиконання плану докапіталізації/реструктуризації за результатами стрес-тесту 2021 року.
 
Оскільки Мегабанк не усунув виявлені порушення у встановлений термін, його віднесли до неплатоспроможних.
 
«Акціонери АТ Мегабанк не надали фінансової підтримки для своєчасного та в повному обсязі виконання зобов’язань перед клієнтами банку та проведення клієнтських платежів, про що свідчать численні скарги», — зазначили в НБУ.
 
Наголошується, що рішення регулятора не вплине на стабільність банківського сектору України, який сьогодні є стійким і платоспроможним.
 
«Кожен вкладник АТ Мегабанк отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування у повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку», — додали в Нацбанку.
 
Раніше Верховна Рада запровадила 100% гарантію щодо банківських депозитів на період воєнного стану.
 
Тіньков заявив, що влада РФ змусили його продати частку в банку
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net